„Nie nadążamy z produkcją smartfonu Lumia 900”

Sieć komórkowa AT&T, która jako pierwsza wprowadziła Lumię 900 do oferty, twierdzi, że Lumia 900 sprzedaje się powyżej jej oczekiwań. Smartfon ten też znajduje się na liście bestsellerów w Amazonie. Sukces Nokii stał się paradoksalnie... kłopotliwy.
Nokia Lumia 900

Nokia Lumia 900

Premiera Lumii 900 nie obyła się bez zgrzytu. Niektóre smartfony (cytując z pewną rezerwą: „niewielka ilość”) miały problem z nawiązaniem połączenia z siecią LTE, co Nokia rozwiązała publikując aktualizację systemu. Wygląda jednak na to, że nie przeszkodziło to „flagowcowi” Nokii podbić amerykański rynek.

Nokia jest tym sama zdumiona. Jak się okazuje, telefonów zaczyna brakować na rynku i coraz ciężej jest je kupić. Póki co, jedynym oficjalnym kanałem dystrybucyjnym jest telefonia komórkowa AT&T, która otrzymała ten smartfon na tymczasową wyłączność. Według oświadczenia Nokii, fiński gigant „produkuje nowe telefony tak szybko, jak tylko potrafi, by zaspokoić niespodziewany popyt”.

To faktycznie zdumiewające wieści. Jak dotąd żaden smartfon z Windows Phone nie odniósł sukcesu na rynku, a sama platforma Microsoftu ma znikomy udział na rynku. Czyżby sojusz Nokii i Microsoftu nareszcie zaczął przynosić pierwsze owoce?

0
Źródło: AllThingsD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.