Ponad 100 tysięcy zamówień na Raspberry Pi

Raspberry Pi to komputer o którym nikt nie pisze źle. Trudno się dziwić, bowiem jest budowany przez fundację, która nie stawia na zysk, przez co kosztuje od 25 do 35 dolarów – zależnie od wersji.

Oznacza to, że za ok. 110 zł dostajemy procesor ARM 700 MHz, GPU o wydajności lepszej niż ten w iPhone 4S, 256 MB RAM, HDMI, audio, 2x USB, 10/100 Ethernet oraz czytnik kart SD/MMC/SDIO, a całość zużywa od 2,5 do 3,5 W.

Początkowo wysyłka urządzeń miała zacząć się w lutym, ale szybko przesunięto ją na marzec. Wszystko z powodu ilości zamówień. W momencie premiery płytki sklepy przyjmowały nawet do 700 zamówień… na sekundę. Jednak ci, którzy złożyli zamówienie do 18 kwietnia mogą się spodziewać, że sprzęt dotrze do nich przed końcem czerwca. Jeżeli zamówienie poszło później termin dostawy to lipiec. Wy też czekacie na Raspberry Pi?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.