Problemy z odzyskaniem serwerów MegaUpload

Motion Picture Association of America oświadczyło w sądzie, że stanowczo się sprzeciwia umożliwieniu Megaupload odkupienia swoich serwerów. Jest też przeciwne udostępnieniu plików użytkownikom portalu, jeżeli to ma oznaczać ponowne udostępnianie pirackich plików.
Kim Dotcom, właściciel MegaUpload

Kim Dotcom, właściciel MegaUpload

Firma hostingowa Cartpathia Hosting, która zajmowała się hostowaniem serwisu MegaUpload, zwróciła się do sądu z prośbą o błyskawiczne rozwiązanie sprawy serwerów zamkniętego portalu. Koszt ich utrzymania od czasu zamknięcia portalu w styczniu przekroczył już pół miliona dolarów. Carpathia Hosting domaga się od władz zwrotu tych pieniędzy, lub zezwolenia na ich wyczyszczenie i możliwość przekazania ich płacącym klientom.

Procedurę chce jednak zablokować MPAA. Jak tłumaczy stowarzyszenie, w pełni popiera inicjatywę zwrócenia użytkownikom plików, które do nich należą… pod warunkiem, że najpierw powstanie procedura weryfikująca, czy owe pliki faktycznie do nich należały.

Sam MegaUpload również domaga się dostępu do swoich serwerów. Jak tłumaczą prawnicy portalu, muszą oni mieć do nich dostęp, by móc się bronić.

Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.