Przeźroczysta i giętka pamięć

Chyba nie da się już nas niczym zaskoczyć, tylko kwestią czasu było stworzenie modułów pamięci opartych na tlenku krzemu. Ten wynalazek z pewnością pomoże nam wprowadzić przeźroczyste smartfony lub tablety, jednak nie wyobrażam sobie jak na razie zastosowania ich w komputerach codziennego użytku.

Kryształki krzemu w takim rozwiązaniu nie mają więcej niż 5nm, dostęp do takiej pamięci wygląda następująco. Początkowe napięcie prądu elektrycznego wytrąca tlen z ditlenku krzemu, później pomniejsze ładunki wielokrotnie łączą i rozłączają obwód tworząc nieulotną pamięć. Nie ma żadnych innych danych poza tym jak wyglądają i działają. Musimy poczekać aż technologia tworzenia stanie się opłacalna w biznesie, a nie tylko jako eksperyment laboratoryjny. Najważniejsze są oczywiście parametry jakie ten rodzaj pamięci będzie wstanie uzyskać.

0
Źródło: Rice
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.