Pulpit Windows legalnie na twoim tablecie

Firma OnLive ostatecznie dogadała się z firmą Microsoft. Pulpit Windows jest już dostępny na tabletach z Androidem i iOS-em w sposób całkowicie legalny.
OnLive, czyli aplikacje i gry na sprzęcie z nimi niezgodnym

OnLive, czyli aplikacje i gry na sprzęcie z nimi niezgodnym

Usługa OnLive pozwala na uruchamianie aplikacji i gier w chmurze, dzięki czemu można z nich skorzystać nawet jeśli nasz sprzęt nie jest z nimi zgodny. W ofercie między innymi był cały system Windows. Niestety, Microsoft zaprotestował, twierdząc, że licencja Windows 7 nie pozwala na tego typu działania.

Gigant jednak nie zdecydował się pozwać OnLive. Zamiast tego, zaproponował wymianę Windows 7 na Windows Server 2008 R2, którego licencja jak najbardziej zezwala na tego typu działania. Systemy te są bardzo podobne w obsłudze. Niestety, na serwerowej wersji Windows rozpoznawanie pisma odręcznego nie jest dostępne, co było szczególnie przydatne dla posiadaczy tabletów z iOS-em i Androidem.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.