Rating Nokii? „Złom”

Firma Fitch Ratings określiła rating kredytowy Nokii jako, tu cytujemy, "złom". Zdaniem agencji, Nokia ma poważne problemy finansowe do rozwiązania i nie wygląda na to, by to jej się miało udać w najbliższym czasie.
Transformacja Nokii jest kosztowna.

Transformacja Nokii jest kosztowna.

Wraz z ratingiem, ceny akcji Nokii ponownie staniały. Tym razem o dwa procent. Fiński gigant, w odpowiedzi na obniżenie ratingu, oświadczył, że „podejmuje błyskawiczne działania, by zapewnić Nokii wzrost i sukces. Nokia skupi się na redukcji struktury kosztów, poprawieniu przepływu gotówki i utrzymaniu mocnej pozycji finansowej”. Oświadczył również, że ma „mocną pozycję finansową” dzięki 4,9 miliarda euro w gotówce.

Nokia odnotowała 929 milionów euro straty za pierwszy kwartał bieżącego roku. Najnowsze smartfony Lumia sprzedają się bardzo dobrze w Stanach Zjednoczonych, jednak dość kiepsko na Starym Kontynencie.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.