Samsung ML-2955DW – WLAN i klawisz Eco

archiwum
Monochromatyczna drukarka laserowa wyposażona w interfejsy WLAN w standardzie 802.11 b/g/n i Fast Ethernet. Wysoka jakość druku przy niezłej prędkości. Niezbyt korzystne koszty druku. Moduł druku dwustronnego. Specjalny klawisz do przełączania w tryb Eco.

Monochromatyczna drukarka laserowa firmy Samsung nosząca oznaczenie ML-2955DW to kolejny model wyróżniający się obecnością interfejsu sieci bezprzewodowej WLAN w standardzie 802.11 b/g/n. Prędkość druku w zwykłej jakości jest wyraźnie wyższa niż w najtańszych urządzeniach tego producenta. Przykładowo wydrukowanie dziesięciostronicowego dokumentu PDF w zwykłej jakości trwa 29,3 s. Czas ten wyraźnie wydłuża się po ustawieniu najlepszej dostępnej jakości i wynosi 47,5 s. Nie mamy większych zastrzeżeń co do jakości druku. Cienkie linie na wydrukach testowych są ciągłe, a poziom zakłóceń na jednolitych powierzchniach można uznać za przeciętny. W dostępnych do wyboru sterownikach PCL 6 i GDI można znaleźć podstawowy zestaw opcji, który powinien być wystarczający dla większości użytkowników.

W zwykłej jakości drukarka Samsung szybko drukuje dokumenty tekstowe.

W zwykłej jakości drukarka Samsung szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Opisywana drukarka ma przeciętne wymiary, a jej waga łącznie z materiałami eksploatacyjnymi wynosi 7,2 kg. Oprócz wspomnianego już bezprzewodowego interfejsu WiFi oraz interfejsu przewodowego Fast Ethernet urządzenie może komunikować się z komputerem przez złącze USB. Niestety zrezygnowano ze znanego z innych nowych modeli Samsunga klawisza Print Screen, a jego miejsce zajmuje klawisz WPS do szybkiego nawiązywania połączenia bezprzewodowego. Ciekawym elementem jest klawisz Eco, którego naciśnięcie powoduje włączenie trybu ekologicznego, będącego połączeniem druku dwustronnego i trybu oszczędzania tonera. Drukarkę wyposażono w zamykaną kasetę na 250 arkuszy papieru i podajnik ręczny na jedną kartkę lub kopertę.

Produkt Samsunga wyróżnia się stosunkowo cichą pracą.

Produkt Samsunga wyróżnia się stosunkowo cichą pracą.

Oprócz standardowego odbiornika na 100 wydruków można skorzystać z dodatkowego odbiornika na jedną kartkę lub kopertę stroną zadrukowaną do góry. Maksymalna gramatura papieru w głównym podajniku to 163 g/m2

, natomiast w podajniku ręcznym można umieścić grubszy nośnik o gramaturze do 220 g/m2

. Koszty druku są mało korzystne z powodu stosunkowo wysokich cen materiałów eksploatacyjnych: modułu będącego połączeniem bębna i tonera o wydajności 1500 str. (standardowy) lub 2500 str. (podwyższona wydajność). Toner startowy wystarcza na 1000 str.

Prędkość druku grafiki jest przeciętna w przypadku urządzeń Samsung i Brother.

Prędkość druku grafiki jest przeciętna w przypadku urządzeń Samsung i Brother.

Drukarka podczas pracy emituje hałas o dość niskim natężeniu, natomiast w trybie gotowości jest całkowicie bezgłośna. W trybie uśpienia urządzenie jest bardzo energooszczędne, pobór mocy wynosi jedynie 1,3 W.

W trybie uśpienia drukarka Samsung zużywa bardzo mało energii elektrycznej.

W trybie uśpienia drukarka Samsung zużywa bardzo mało energii elektrycznej.

Ta dość szybka drukarka wyróżnia się obecnością interfejsu WLAN oraz specjalnego klawisza, który pozwala szybko włączyć tryb ekologiczny (wydruk dwustronny z trybem oszczędzania tonera). Można to również zrobić z poziomu sterownika. Za wadę tego modelu można uznać stosunkowo wysokie koszty druku, także przy wykorzystaniu tonera o podwyższonej wydajności (2500 str.).

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.