Seria Assassin’s Creed to plagiat? Jest pozew

Amerykański powieściopisarz pozwał do sądu Ubisoft z powodu rzekomych podobieństw pomiędzy jego powieścią z 2003 roku zatytułowana Link a serią Assassin's Creed.

W swoim pozwie John Beiswenger zaznacza, że jego książka opisuje powstanie urządzenia I procesu dzięki którym można zyskać dostęp do wspomnień przodków, które mogą zostać przeżyte na nowo przez użytkownika. Pojawiający się w serii Assassin’s Creed Animus ma naruszać jego prawa autorskie. Oprócz tego w innym fragmencie pozwu zwraca uwagę na to, że zarówno jego książka jak i gra Ubisoftu nawiązują do Rajskiego Ogrodu, zakazanego owocu i Adama i Ewy. W Link pojawiają się też zabójcy i walka dobra ze złem o kontrolę nad urządzeniem.

Beiswenger żąda 1,05 miliona dolarów zadośćuczynienia oraz do 5,25 miliona dolarów jeśli sędzia stwierdzi, że Ubisoft świadomie naruszył jego prawa autorskie. Dodatkowo chce powstrzymać premierę Assassin’s Creed 3 oraz publikację filmów i książek opartych na serii.

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.