Telefony z Windows Phone Mango nie dostaną aktualizacji Apollo?

Jeżeli to prawda, Microsoft narzekający swego czasu na fragmentację wersji Androida sam wpakuje się w identyczne problemy.

Sprzeczne informacje docierają z obozu Microsoft. Jeszcze dziś rano pojawiły się informacje, że urządzenia z Windows Phone 7 oraz 7.5, czyli Mango dostaną aktualizację do edycji oznaczonej numerem 8 – Apollo. Tak przynajmniej twierdzi Nuno Silva z Microsoftu.

Chwilę później zaczęło się nieoficjalne dementowanie. Jak podają zagraniczne „dobrze poinformowane” źródła, wszystkie dostępne obecnie telefony z systemem Windows Phone 7/7.5 nie zobaczą żadnej aktualizacji. Te doniesienia pokrywają się znów z mętnymi tłumaczeniami Microsoftu, który twierdzi że „Wszystkie obecnie dostępne aplikacje będą działały pod kolejną wersją Windows Phone. Poza tym nie mamy nic do powiedzenia o kolejnych wydaniach”.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, nie będą to dobre informacje dla osób, które zakupiły wypasioną Nokie Lumię 900 lub model 800. Nic nie denerwuje bardziej niż krótka radość z posiadania nowego urządzenia.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.