W Brazylii istnieje ulica imienia… Steve’a Jobsa

Władze brazylijskiego miasteczka Jundiai właśnie zatwierdziły nazwę ulicy imienia współzałożyciela i wieloletniego dyrektora Apple'a, który w zeszłym roku przegrał walkę z rakiem.
Oto oficjalna ulica imienia Steve'a Jobsa
Oto oficjalna ulica imienia Steve’a Jobsa

Czytając nazwę miasta zapewne zastanawiacie się, czy to nie ujma dla jednego z największych wizjonerów w dziedzinie technologii, by jego imieniem nazywać ulicę w jakimś niewielkim miasteczku niedaleko Sao Paolo, o którym do tej pory zapewne nikt z was nie słyszał. Otóż nie. Wybór miejsca wcale nie jest przypadkowy, a wniosek o ustanowienie jednej z ulic tegoż miasta ulicą Steve’a Jobsa został skierowany w dzień po smutnej wiadomości o jego śmierci.

W Jundiai mieści się fabryka firmy Foxconn, która od lat zajmuje się produkcją projektowanych przez Apple’a iPhone’ów dla całej Brazylii. Tajwański producent rozważa także rozpoczęcie produkcji iPadów w Jundiai. Teraz miasteczko znane jest już na cały świat.

Źródło: The Next Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.