Xerox WorkCentre 6015NI – cicha praca i WLAN

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne z kolorową drukarką laserową, skanerem CIS o rozdzielczości optycznej 1200 × 1200 dpi i monochromatycznym faksem. Wysoka jakość, lecz niska prędkość druku. Interfejs WLAN 802.11 b/g. Mała pojemność podajników papieru. Korzystne koszty druku.
Urządzenia Epson i Xerox charakteryzuje co najwyżej przeciętna prędkość skanowania.

Urządzenia Epson i Xerox charakteryzuje co najwyżej przeciętna prędkość skanowania.

Prędkość drukowania i kopiowania nie jest zbyt imponująca, zwłaszcza w kolorze. Wydrukowanie 10 stron monochromatycznego tekstu trwa ok. 62 s, natomiast w kolorze prawie 92 s. Chociaż skanowanie wstępne trwa dość krótko (ok. 8 s), prędkość właściwego skanowania jest co najwyżej przeciętna. Przykładowo zeskanowanie jednej strony A4 w odcieniach szarości trwa ok. 14 s. Nie mamy większych zastrzeżeń co do jakości wydruków, natomiast jakość kopii, zwłaszcza kolorowych, odbiega nieco od przeciętnej. Kolory są niezbyt naturalne, widać wyraźne zakłócenia i rozmycie cienkich linii. Sterownik GDI zawiera kilka rzadziej spotykanych opcji, np. zaawansowane ustawienia jakości druku (gamma, temperatura kolorów itd.) Producent nie dołącza do urządzenia żadnego oprogramowania OCR, co jest rzeczą bardzo rzadko spotykaną.

Kopiowanie jest wolne we wszystkich porównywanych modelach.

Kopiowanie jest wolne we wszystkich porównywanych modelach.

Możliwości podawania papieru nie należą do zbyt rozbudowanych. Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności jedynie 15 arkuszy. Główny podajnik papieru ma pojemność 150 arkuszy, zaś podajnik ręczny może pomieścić 10 kartek lub kopert. Pojemność odbiornika wydruków to 100 arkuszy.

Wszystkie porównywane urządzenia cechuje niska prędkość druku w kolorze.

Wszystkie porównywane urządzenia cechuje niska prędkość druku w kolorze.

Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 500 str. Później należy zaopatrzyć się w tonery CMY wystarczające do wydrukowania 1000 str. i toner czarny na 2000 str. Ich cena jest stosunkowo niska, dzięki czemu koszty druku można uznać za całkiem korzystne. W trybach gotowości i uśpienia pobór mocy wynosi odpowiednio 13,2 i 5,7 W. Są to raczej przeciętne wartości jak na kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne, chociaż jeszcze kilkanaście miesięcy temu można byłoby je uznać za niskie.

Urządzenie Xerox nie wyróżnia się poborem mocy w trybie uśpienia, ma on przeciętną wartość.

Urządzenie Xerox nie wyróżnia się poborem mocy w trybie uśpienia, ma on przeciętną wartość.

To stosunkowo niewielkie urządzenie wielofunkcyjne wyróżnia się obecnością bezprzewodowego interfejsu WLAN 802.11 b/g, wciąż mało rozpowszechnionego w drukarkach laserowych. Za wadę można uznać nieco zbyt niską prędkość druku i kopiowania, zwłaszcza w kolorze. Warto zwrócić uwagę na korzystne koszty druku w porównaniu z innymi modelami w podobnej cenie.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.