„Znamy” konfigurację nowej konsoli do gier Microsoftu

To już kolejne "dobrze poinformowane źródło", które "z całą pewnością" zna konfigurację następcy Xboxa 360. Z uwagi na rzetelność portalu źródłowego, pełni rezerw, powtarzamy plotkę. A nuż jest prawdziwa?
Xbox 720 (wizja artystyczna)

Xbox 720 (wizja artystyczna)

Według informacji, jakie uzyskała redakcja VG247, informacje o braku napędu optycznego w nowym Xboksie były nieprawdziwe. Konsola ma mieć jak najbardziej napęd na płyty, i to płyty Blu-ray, a nie jak dotąd stosowane DVD.

Wewnątrz konsoli znajdziemy dwa procesory graficzne, z których każdy ma być porównywalny do Radeona z serii 7000. Nie będą one jednak współpracować w trybie CrossFireX. Z kolei jednostka centralna ma mieć „cztery lub sześć” rdzeni, w tym jeden zajmujący się wyłącznie systemem operacyjnym konsoli i jeden dedykowany kontrolerowi Kinect.

Konsola ma wymagać stałego podłączenia do Internetu w celu wykrywania nielegalnych kopii pirackich. Premiera ma się odbyć dopiero w przyszłym roku.

0
Źródło: VG247
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.