Apple odrzuca aplikacje wykorzystujące Dropbox SDK

Na forum usługi Dropbox rozpętała się burza, bo Apple odrzuca ich najnowsze aplikacje lub aktualizacje ze względu na Dropbox SDK.

Umożliwia on utworzenie konta, jeżeli takiego jeszcze nie posiadamy. Polityka AppStore zawsze była restrykcyjna i często bardzo dziwna – Apple przez długi czas nie pozwalało publikować np. przeglądarek internetowych. Tym razem jeden z programistów zauważył, że Apple odrzuciło jego aplikację, gdyż ta zawierała odnośnik do strony Dropbox. Programiści Dropbox szybko zareagowali publikując zaktualizowaną wersję SDK bez feralnego odnośnika. Miało to pomóc, ale nie pomogło.

Jak tłumaczy się Apple? „Odkryliśmy, że twoja aplikacja zapewnia dostęp do zewnętrznych mechanizmów umożliwiających zakup lub subskrypcję możliwą do użycia w programie, co nie jest zgodne z naszymi zasadami” oraz „Ta aplikacja zawiera odnośnik przenoszący użytkownika do Dropbox przez Safari”. W związku z tym autorzy usługi Dropbox wstrzymują się z odpowiedziami do przyszłego tygodnia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.