Asus O!Play Mini Plus – mały i nowoczesny.

archiwum
Estetyczny odtwarzacz z interfejsami WLAN 802.11 b/g/n i Gigabit Ethernet. Brak możliwości zainstalowania dysku twardego. Jedno z dwóch złączy USB jest jednocześnie portem eSATA. Wśród dostępnych serwisów Facebook, YouTube, Picasa i Flickr.

Najnowszy odtwarzacz Asusa noszący oznaczenie O!Play Mini Plus zwraca uwagę niewielkimi rozmiarami i estetycznym wyglądem. Standardowo został wyposażony w interfejs sieci bezprzewodowej WLAN 802.11 b/g/n oraz przewodowej Gigabit Ethernet. Dwa porty USB 2.0, z których jeden jest jednocześnie złączem eSATA, umożliwiają podłączenie zewnętrznego nośnika lub klawiatury. Z powodu małych gabarytów nie ma opcji zainstalowania w obudowie wewnętrznego dysku twardego. Wyjście mini jack służy do wyprowadzenia kompozytowego sygnału wideo wraz z analogowym audio, odpowiedni kabel-przejściówka znajduje się w komplecie. Nie zabrakło oczywiście złącza HDMI, ani cyfrowego wyjścia audio (optycznego). Umieszczony z przodu czytnik obsługuje karty pamięci flash w formatach SDHC, Memory Stick, MMC oraz xD. Mimo niewielkiej wagi odtwarzacz jest stabilny i nie przesuwa się ani nie obraca samoczynnie po podłączeniu większej liczby kabli.

Pilot na podczerwień nie wyróżniałby się niczym szczególnym, gdyby nie dwa klawisze związane z Facebookiem. Pierwszy służy do uruchamiania tego serwisu, natomiast drugi, oznaczony dłonią z wyciągniętym kciukiem, pozwala szybko „polubić” jakąś treść. Menu ekranowe zostało poprawnie skonstruowane i poruszanie się po nim nie sprawia problemów. Nie można jednak powiedzieć, żeby zachwycało estetyką. Większość testowanych przez nas formatów audio-wideo była prawidłowo obsługiwana, jedynie niektóre pliki MOV nie były wcale odtwarzane. Duże zdjęcia w formatach BMP i JPG są szybko wyświetlane. Odczytywane są napisy do filmów w formatach SMI SRT, SSA, SUB i TXT. Polskie znaki diakrytyczne są prawidłowo wyświetlane. Urządzenie może pełnić funkcję klienta Samba i jest zgodne z DLNA. Dostępnych jest wiele serwisów internetowych, nie tylko wspomniany już Facebook, lecz również np. YouTube, Flickr, Picasa czy liczne internetowe stacje radiowe i telewizyjne.

Czas uruchamiania urządzenia można uznać za przeciętnie długi, wynosi bowiem 25 s. Natomiast pobór mocy jest niski i wynosi 3,9 W, gdy do odtwarzacza nie jest podłączony zewnętrzny dysk twardy. Po podłączeniu dysku zużycie energii wzrasta do 5,4 W (menu główne) i 5,7 W, gdy odtwarzany jest film HD. Z powodu braku wentylatora chłodzącego komponenty, urządzenie jest całkowicie bezgłośne.

Kolejny spośród odtwarzaczy Asusa przeznaczony jest dla osób, którym nie zależy na możliwości zainstalowania dysku twardego, a pliki multimedialne przechowują na dysku zewnętrznym lub w innym miejscu sieci lokalnej. Nowoczesne interfejsy Gigabit Ethernet i WiFi 802.11 b/g/n pozwolą na szybki i bezproblemowy dostęp do tych danych.

Marek Grzybowski

Asus O!Play Mini Plus

PLUSY:

Interfejsy WLAN i Gigabit Ethernet
Niewielkie wymiary
Estetyczny wygląd

MINUSY:
Brak możliwości zainstalowania dysku twardego

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.