Na panelu sterującym zabrakło wyświetlacza, przez co wszystkich ustawień można dokonać jedynie z poziomu komputera. Do komunikacji z komputerem służy interfejs USB 2.0. Sterownik GDI zawiera całkiem rozbudowany zestaw opcji, w tym np. opcję druku plakatu (jednej strony na kilku kartkach) i zaawansowaną korekcję kolorystyczną (jasność, kontrast, nasycenie), których wciąż brakuje w niektórych modelach.

Drukarka nie ma wbudowanego modułu druku dwustronnego i wydruki trzeba ręcznie przekładać, co nie jest zbyt wygodne. Jest to bardzo energooszczędny model charakteryzujący się wyjątkowo niskim poborem mocy w trybach gotowości (5,3 W) i uśpienia (0,7 W). Wyłącznik na obudowie nie odcina całkowicie dopływu prądu, przez co po wyłączeniu drukarka wciąż pobiera 0,2 W. W trybach gotowości i uśpienia drukarka jest całkowicie bezgłośna.
Jedyny podajnik papieru ma pojemność 150 arkuszy, natomiast odbiornik wydruku może pomieścić jedynie 50 arkuszy. Koszty druku są wysokie, zarówno w kolorze, jak przy druku monochromatycznym. Wynika to z wygórowanych cen materiałów eksploatacyjnych: tonera czarnego o wydajności 1200 str. i tonerów CMY, które wystarczają na 1000 str. Wydajność tonerów startowych to jedynie 500 str.
Mimo wysokiej jakości druku ten model zajął bardzo odległe miejsce w naszym rankingu, co wynika przede wszystkim z niskiej prędkości druku, zwłaszcza w kolorze oraz z wysokich kosztów eksploatacji.
Marek Grzybowski