Canon i-SENSYS MF8360Cdn – szybkie skanowanie

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne składające się z kolorowej drukarki laserowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 600 × 600 dpi i monochromatycznego faksu. Wysoka prędkość skanowania, lecz drukowanie nie jest zbyt szybkie. Obsługę ułatwia pięciowierszowy wyświetlacz tekstowy. Przeciętne koszty druku.

Urządzenie wielofunkcyjne Canon i-SENSYS MF8360Cdn składa się z kolorowej drukarki laserowej, skanera CIS o rozdzielczości optycznej 600×600 dpi i monochromatycznego faksu. Ma spore wymiary i z materiałami eksploatacyjnymi waży 31 kg. Oprócz portu USB 2.0 zostało wyposażone w interfejs sieci przewodowej Fast Ethernet. Złącze PictBridge umożliwia wydruk bezpośrednio z pamięci flash USB (pendrive’a). Łatwą obsługę zapewnia sporej wielkości, pięciowierszowy wyświetlacz tekstowy z podświetleniem.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

Prędkość drukowania (monochromatycznego lub w kolorze) jest raczej niska. Przykładowo wydrukowanie 10 stron kolorowego tekstu trwa 52,5 s, zaś w odcieniach szarości praktycznie tyle samo (52,2 s). Nie można mieć natomiast zarzutów do szybkości skanowania, np. skanowanie wstępne trwa tylko 7,8 s. Także jakość wydruków jest godna pochwały. Kolory są prawidłowo odwzorowane, cienkie linie pozbawione rozmyć, a zakłócenia na jednolitych powierzchniach stosunkowo małe. Jakość kopii jest oczywiście gorsza, lecz i tak można ją określić jako przyzwoitą.

W przypadku Canona kopiowanie jest szybsze niż u konkurencji.

W przypadku Canona kopiowanie jest szybsze niż u konkurencji.

Sterownik GDI oferuje bogatą funkcjonalność, w tym zaawansowaną kontrolę jasności, kontrastu i nasycenia kolorów czy opcję druku plakatu (jedna strona na wielu kartkach). Również sterownik TWAIN zawiera kilka rzadziej spotykanych funkcji związanych ze skanowaniem, jak np. ręczne określanie poziomu bieli i czerni. Dzięki wbudowanemu dupleksowi nie trzeba mozolnie przekładać kartek, żeby uzyskać druk dwustronny, jednakże mamy wątpliwości czy ten rodzaj drukowania powinien być ustawiony w sterowniku jako opcja domyślna. Za wadę tego modelu można uznać brak dołączonego oprogramowania OCR.

Prędkość jest raczej niska w przypadku urządzenia Canon.

Prędkość jest raczej niska w przypadku urządzenia Canon.

Wyposażenie standardowe obejmuje dwustronny podajnik ADF o pojemności 50 arkuszy. Podajniki papieru to zamykana kaseta na 250 arkuszy i podajnik uniwersalny na 50 kartek. Można dokupić jeszcze jedną kasetę na 250 arkuszy. Odbiornik wydruków mieści 125 arkuszy, czyli poniżej przeciętnej. W zestawie wraz z urządzeniem znajdują się kasety z tonerami CMY pozwalające wydrukować 1400 str. i toner czarny o wydajności 1200 str. Po ich wyczerpaniu należy zaopatrzyć się w tonery o wydajności odpowiednio 2900 str. (tonery CMY) i 3400 str. (toner czarny). Ich cenę można określić jako przeciętną. Pobór mocy w trybie gotowości wynosi aż 20,3 W, za to w trybie uśpienia spada do wyjątkowo niskiej, jak na tego typu urządzenie, wartości 1,1 W.

W trybie uśpienia urządzenia Canon zużywa wyjątkowo mało energii elektrycznej.

W trybie uśpienia urządzenia Canon zużywa wyjątkowo mało energii elektrycznej.

Opisywany model oferuje wydruki i kopie wysokiej jakości przy niezbyt imponującej prędkości druku. Sterownik skanera zawiera szereg opcji, w tym możliwość skanowania kilku obszarów niezależnie. Do wad można zaliczyć brak aplikacji OCR czy np. niską rozdzielczość skanera (tylko 600×600 dpi).

Marek Grzybowski

Canon i-SENSYS MF8360Cdn

PLUSY:

Wysoka jakość druku
Wysoka prędkość druku

MINUSY:
Brak aplikacji OCR
Wysoki pobór mocy w trybie gotowości

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.