Czekasz na okulary Google? Przyjrzyj się nowemu produktowi Silicon Micro

Zanim produkt Google trafi do sklepów, minie jeszcze chwila. Osoby zainteresowane okularami projekcyjnymi powinny się zainteresować firmą Silicon Micro i ich nowym produktem – ST1080. Jak sugeruje nazwa modelu, oferują one natywną rozdzielczość 1080p.
Czekasz na okulary Google? Przyjrzyj się nowemu produktowi Silicon Micro

Po założeniu okularów mamy wrażenie, jakbyśmy siedzieli przed 100-calowym telewizorem w odległości… 3 metrów. Czyli obraz jest gigantyczny. Ponadto umożliwia wyświetlanie zarówno obrazów w 2D jak i tych trójwymiarowych. Urządzenie jest dosyć lekkie i waży 180 g.

Okulary ST1080 umożliwiają podglądanie tego, co się dzieje w rzeczywistości. Wszystko za sprawą 10% przezroczystości monitorów, co znów umożliwia zastosowanie aplikacji rozszerzonej rzeczywistości. Niestety produkt Silicon Micro nie umożliwia stosowania gestów, czym szczyci się Google. Urządzenie jest zasilane przez USB, może być nawet z notebooka, a to oznacza brak konieczności stosowania ładowarki sieciowej. W zestawie dostaniemy również słuchawki zapewniające 24-bitową jakość dźwięku.