Evolve Blade DualCorder HD – bogate wyposażenie

archiwum
Odtwarzacz z podwójnym tunerem DVB-T, interfejsami USB 3.0, Gigabit Ethernet i WLAN 802.11 b/g/n oraz czytnikiem kart SDHC/MMC. Można zainstalować w nim dysk twardy 3,5". Wbudowany serwer Samba, UPnP i FTP oraz klient BitTorrent. Prawidłowe odtwarzanie wszystkich testowanych przez nas plików

Odtwarzacz Evolve Blade DualCorder HD to stosunkowo niedrogie urządzenie o bogatej funkcjonalności. Wyróżnia się obecnością nowoczesnych interfejsów USB 3.0 i Gigabit Ethernet, został również standardowo wyposażony w adapter WLAN 802.11 b/g/n. Podwójny tuner DVB-T z funkcją TimeShift umożliwia nagrywanie jednego kanału podczas oglądania innego. W obudowie można zainstalować wewnętrzy dysk twardy 3,5″ o pojemności do 3 TB. Źródłem plików multimedialnych mogą być nośniki zewnętrzne (dysk twardy lub pendrive) podłączone przez USB lub sieć lokalna. Na bocznej ściance znajduje się czytnik kart pamięci SDHC/MMC, dwa porty USB 2.0 typu A (host) oraz szybki interfejs USB 3.0 typu B do bezpośredniego podłączenia komputera. Wśród złączy audio-wideo znajdziemy wyjście HDMI 1.3, komponentowe i kompozytowe, a także analogowe oraz cyfrowe (optyczne i elektryczne) wyjścia audio.

Urządzeniem wskazującym jest raczej przeciętny pilot, który jednakże prawidłowo spełnia swoją funkcję. Klawisze są właściwie rozmieszczone, lecz niestety zabrakło podświetlenia. Menu ekranowe nie wyróżnia się szczególną estetyką, lecz poruszanie się po nim nie sprawia problemów i łatwo można znaleźć wszystkie potrzebne opcje. Wszystkie testowane przez nas formaty audio-wideo są prawidłowo obsługiwane. Odczytywane są napisy do filmów w formatach SMI, SRT, SSA, SUB, TXT. Polskie znaki diakrytyczne są prawidłowo wyświetlane. Urządzenie ma wbudowany serwer Samba, UPnP oraz FTP, a także klienta BitTorrent i jest zgodne z DLNA. Niestety serwer Samba nie jest zbyt stabilny i podczas kopiowania plików z komputera przez sieć lokalną urządzenie czasami się zawiesza. Oprócz dostępnych przez specjalne aplikacje serwisów YouTube, Flickr, czy np. Picasa czy radia internetowego, użytkownik ma do dyspozycji przeglądarkę WWW. Nie można jednak wpisać dowolnego adresu, lecz trzeba wybrać jeden z 9 skrótów, wśród których są Google, Facebook, Twitter, 3 popularne polskie portale (WP, Onet i O2) oraz strona producenta. Za niedopatrzenie producenta należy uznać pozostawienie skrótów do czeskich stron iDNES.cz i Sezam.cz. W innej części menu nie usunięto również ikon związanych z czeskimi i słowackimi stacjami telewizyjnymi. Niestety nie działają, podobnie jak polskie serwisy TVN, TVP, Interia.tv i WP.tv. Próba wybrania klipu wideo z ich oferty kończy się komunikatem o błędzie.

Odtwarzacz uruchamia się wyjątkowo długo w porównaniu z innymi modelami, bo aż 75 s. Mimo obecności interfejsu RJ-45 nie ma opcji aktualizacji oprogramowania firmware przez sieć, a jedynie za pomocą nośnika podłączonego przez USB. Chociaż producent deklaruje, że interfejs sieci LAN jest zgodny ze standardem Gigabit Ethernet, zmierzone wartości prędkości kopiowania są niskie, wynoszą ok. 12 MB/s. Pobór mocy jest przeciętny i wynosi 11,6 W, gdy odtwarzany jest film HD oraz 10,2 W podczas wyświetlania menu głównego. Można określić okres bezczynności, po którym wyłącza się dysk twardy. Zużycie energii elektrycznej spada wówczas do 7,6 W.

Opisywany model wzorowo radzi sobie z odtwarzaniem plików multimedialnych, a także pozwala w łatwy sposób korzystać z takich serwisów jak Flickr czy YouTube. Nowoczesne interfejsy i wbudowany podwójny tuner DVB-T sprawiają, że ciężko znaleźć konkurencyjny model, przynajmniej w podobnej cenie.

Marek Grzybowski

Evolve Blade DualCorder HD

PLUSY:

Podwójny tuner DVB-T
Interfejsy WLAN, Gigabit Ethernet i USB 3.0
Możliwość zainstalowania dysku twardego

MINUSY:
Długi czas uruchamiania

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.