Facebook kupi Nokię za 10 miliardów, twierdzi ekspert

Rozochocony w kupowaniu innych firm Facebook, być może połasi się także na Nokię, by zbudować "facephone" z prawdziwego zdarzenia.
Będzie Facephone i to od Nokii?

Będzie Facephone i to od Nokii?

Jeden z francuskich „ekspertów” od marketingu, Paul Amsellem z firmy Mobile Network Group twierdzi, że Facephone pojawi się na rynku w ciągu najbliższych 18 miesięcy, a w celu jego zbudowania, Facebook wykupi firmę Nokia za 10 miliardów dolarów. Trzeba przyznać, byłoby ciekawie, ale…

Jest co najmniej kilka powodów, dla których powyższe słowa można odstawić na półkę, pomiędzy książkami o Harrym Potterze i Władcy Pierścieni. Po pierwsze, Nokia jest warta znacznie, znacznie więcej – chociażby z uwagi na patenty, jakie posiada. Po drugie zaś, fiński producent związany jest umową z Microsoftem i wątpliwym jest, by Stephen Elop zgodził się na „głębszą” współpracę z jakąkolwiek inną firmą, nawet gdyby Facebook był zainteresowany kupnem.

Co ciekawe, Amsellem dodaje na koniec, że jeśli nie Nokię, to Facebook wykupi RIM. Jeszcze odważniejsza teoria…

0
Źródło: MyNokiaBlog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.