Google Project Glass sterowane podczerwienią za pomocą pierścionków i… paznokci

Widzieliśmy już Google Project Glass w akcji i zrobiło to na nas całkiem duże wrażenie. Pomimo tego wciąż nie wiedzieliśmy w jaki sposób będziemy dokładnie kontrolować nowe okulary wyposażone w kamerę i wyświetlacze HUD.

Jednak kilka dni temu Google dostał patent, który może nam nieco powiedzieć na temat sposobu użytkowania. Okulary będą kontrolowane przez bransoletki, specjalne obrączki, sztuczne paznokcie lub naklejki widoczne tylko w podczerwieni. Kamera zamontowana w okularach będzie odczytywała odbicie podczerwieni i właśnie dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość zarządzania funkcjami okularów.

Patent został złożony 15 maja i niesamowicie szybko przyznany. Choć obrączki, bransoletki, sztuczne paznokcie oraz naklejki brzmią dosyć przekonująco, wcale nie jest pewne, że Google wykorzysta te rozwiązanie w finalnej wersji urządzenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.