HP Color LaserJet Pro 300 M375nw – instalacja bez płyty i WLAN

archiwum
Urządzenie wielofunkcyjne, w którego skład wchodzi kolorowa drukarka laserowa, skaner CIS o rozdzielczości 1200×1200 dpi i monochromatyczny faks. Instalacja w systemie Windows nie wymaga płyty ze sterownikami. Niska prędkość druku, także w odcieniach szarości Korzystne koszty druku. Dotykowy ekran

HP Color LaserJet Pro 300 M375nw ma standardowe, czyli dość duże wymiary, a jego waga wynosi 28,2 kg wraz z materiałami eksploatacyjnymi. Obsługę ułatwia kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,5″, którego nachylenie można łatwo regulować.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

We wszystkich porównywanych modelach skanowanie wstępne trwa krótko.

Prędkość druku nie jest zbyt imponująca, chociaż warto zauważyć, że dzięki konstrukcji jednoprzebiegowej praktycznie nie ma różnicy między wydajnością druku monochromatycznego a kolorowego. Przykładowo wydrukowanie 10 stron tekstu w trwa ok. 51 s. Jakość wydruków jest bardzo wysoka, nie występują problemy z wiernym odwzorowaniem kolorów, wyraźnym drukiem cienkich linii czy równomiernym wypełnieniem jednolitych powierzchni. Odwrotnie jest ze skanowaniem, które trwa bardzo krótko, lecz można mieć zastrzeżenia do jego wyników. Rzutuje to również na jakość kopii, które są wyraźnie rozmyte.

Prędkość kopiowania jest całkiem wysoka w przypadku urządzenia HP.

Prędkość kopiowania jest całkiem wysoka w przypadku urządzenia HP.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności 50 arkuszy, zamykaną szufladę na 250 arkuszy i podajnik ręczny o pojemności 50 kartek. Opcjonalnie można dokupić jeszcze jeden podajnik na 250 arkuszy. Pojemność odbiornika wydruków to standardowe 150 arkuszy. Do komunikacji z komputerem może służyć interfejs WiFi w standardzie 802.11 b/g/n (wciąż niezbyt rozpowszechniony w urządzeniach laserowych), złącze sieci przewodowej Fast Ethernet (RJ-45) oraz port USB 2.0. Co ciekawe, żeby zainstalować urządzenie w systemie Windows nie jest potrzebna płyta ze sterownikami, wystarczy jedynie podłączyć je do wolnego portu USB. Po zainstalowaniu drukarki w sieci przewodowej lub bezprzewodowej można wykorzystać m.in. funkcję nazwaną ePrint, która pozwala na drukowanie e-maili (wraz z załącznikami) wysyłanych bezpośrednio na adres drukarki. Złącze USB typu A (PictBridge) pozwala drukować bezpośrednio z pendrive’a, a także zapisywać na nim skany.

Produkt HP charakteryzuje niska prędkość druku.

Produkt HP charakteryzuje niska prędkość druku.

Sterowniki PCL6 i PostScript oferują przeciętną funkcjonalność. Zabrakło np. zaawansowane regulacji kolorów czy opcji druku plakatu (jednej strony na kilku kartkach). Do urządzenia producent dołącza oprogramowanie OCR Readiris Pro 12.

Wydajność startowych tonerów CMYK wynosi 1400 str. Standardowe tonery CMY mają wydajność 2600 str., a toner czarny 2200 str. Przy zastosowaniu tonera czarnego o wydajności 4000 str. koszty druku okazują się całkiem korzystne.

Urządzenie HP jest energooszczędne w trybie uśpienia, lecz nie tak bardzo jak produkt Canona.

Urządzenie HP jest energooszczędne w trybie uśpienia, lecz nie tak bardzo jak produkt Canona.

W trakcie drukowania urządzenie nie jest szczególnie głośne, co ma związek z niską prędkością druku. W trybie uśpienia pobór mocy spada do 4,2 W, co jest dość niską wartością.

Najważniejszymi elementami opisywanego urządzenia są dość wolna drukarka tworząca wydruki wysokiej jakości i szybki skaner, którego jakość pozostawia nieco do życzenia. Warto zwrócić uwagę na rzadko spotykane w tej klasie urządzeń elementy – interfejs WiFi oraz dotykowy ekran o przekątnej 3,5″.

Marek Grzybowski

HP Color LaserJet Pro 300 M375nw

PLUSY:

Ogromny, czuły na dotyk ekran
Aluminiowa obudowa, zaskakująca poręczność
Szybkość działania
Interfejs HTC Sense

MINUSY:
Kiepska jakość wyświetlanego obrazu
Przeciętne możliwości aparatu (kłopoty z łapaniem ostrości)
Wysoka cena

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.