HTC omija patenty Apple, One X oraz EVO 4G LTE w wersji US mają inny ROM

Wczoraj pojawiła się informacja, że telefony HTC One X w wersji AT&T oraz EVO 4G LTE mogą mieć duże problemy w USA. Wszystko przez patenty, podobno HTC naruszyło własność intelektualną Apple. Jak się dziś okazuje, europejskie i amerykańskie wersje telefonów są nieco inne. Te drugie, nie naruszają patentów Apple.

O sprawie poinformował The Verge. Serwis twierdzi, że One X AT&T oraz EVO 4G LTE nie mają opcji „data tapping”, która narusza patent Apple. O co konkretnie chodzi? W słuchawkach z Androidem gdy klikniemy na odnośnik/numer telefonu czy cokolwiek innego pojawia się lista aplikacji. Tam możemy wybrać np. konkretną przeglądarkę internetową. Właśnie to jest powodem usunięcia tego rozwiązania w amerykańskich edycjach smartfonów HTC.

Producent zamiast tego wprowadził funkcję otwierania odnośników w domyślnym programie. Gdy chcemy go zmienić trzeba wejść w ustawienia i znaleźć opcję „App Associations”, która jest nieobecna w modelach europejskich. Te proste rozwiązanie pozwoliło HTC bezproblemowe wprowadzenie swoich urządzeń na rynek amerykański. Producentom gratulujemy patentów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.