Już w wakacje będzie sporo taniej w roamingu!

Europosłowie z Parlamentu Europejskiego zagłosowali za obniżeniem stawki minuty połączenia w roamingu w europejskich sieciach komórkowych.
Roaming będzie znacznie tańszy

Roaming będzie znacznie tańszy

Zmiany wejdę w życie 1 lipca 2012 roku i zgodnie z nowym rozporządzeniem, maksymalna stawka za jedną minutę rozmowy w roamingu ma wynieść 29 centów, zamiast obecnych 35 centów. Obniżeniu ulegną także opłaty za przesył danych, co dotąd było chyba największym problemem roamingu – od 1 lipca za 1 MB przesłany w roamingu zapłacimy nie więcej niż 70 centów, a od 1 lipca 2013 – już tylko 45 centów, by w lipcu 2014 płacić zaledwie 20 centów za przesył 1 MB. Tymczasem koszt wysłania jednej wiadomości SMS w roamingu będzie wynosił: od 1 lipca 2012 roku 9 centów, a od połowy 2014 roku – już tylko 6 centów.

Co więcej, europosłowie zapewnili konsumentom możliwość wykupienia usługi roamingu u innego operatora, niż ten, z którym dany klient jest związany umową. Zmiana ta wejdzie w życie jednak dopiero od 1 lipca 2014 roku.

0
Źródło: Ekonomia24.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.