Kartonowy aparat Knäppa

Meble firmy IKEA znane są na całym świecie, jednak oprócz mebli firma zaczęła ostatnio tworzyć systemy kina domowego czy właśnie kartonowy aparat.

Kiedyś podobną zabawkę stworzył jeden z internautów, używając pudełek po zapałkach, puszki aluminiowej, taśmy klejącej i filmu fotograficznego. Aparat wyprodukowany przez IKEA jest jednak troszkę bardziej zaawansowany, zasilany jest dwoma bateriami AA, zrobimy nim do 40 zdjęć i posiada złącze USB, przez które możemy zgrać zdjęcia na komputer. Nie znamy dokładnej jakości zdjęć wykonanych przez taki gadżet, ale na pewno będzie przypominały te wykonane starszymi telefonami, podobno rozdzielczość zdjęć będzie wynosić 1024×768 pikseli. Pomysł ciekawy i jak zwykle na firmę przystało troszkę dziwny, ale zdecydowanie nie będzie mi żal kiedy zgubię lub co gorsza zamoknie na deszczu. IKEA ma niedługo wprowadzić ten aparat do sprzedaży, cena nie jest znana, ale ma to być najtańsza cyfrówka dostępna w sprzedaży.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.