Kolejny iPhone z sensorem OmniVision 16 Mpix i rejestracją wideo w 4K?

Znacie firmę OmniVision? Być może nie, bo ci specjaliści zajmują się przede wszystkim tworzeniem sensorów, które trafiają do różnych urządzeń – z Apple iPhone na czele.

Tym razem producent pochwalił się nowym sensorem o nazwie OV16820 o rozdzielczości 16 Mpix, który jest w stawnie rejestrować obraz 4K2K lub Quad Full High Definition (QFHD) z szybkością 60 klatek na sekundę.

Sensor wyposażony jest w bardzo małe piksele o wielkości 1,34 mikrona o architekturze OmniBSI-2 i ma wielkość 1/2,3 cala. Przy pełnej rozdzielczości QFHD (4608×3456) będziemy w stanie rejestrować wideo przy 30 kl/s. Zmniejszając ją do 4K2K (3840×2160) będziemy mogli już tworzyć efektowne slow motion, gdyż OV16820 zwiększy zapis do 60 kl/s z elektronicznym systemem stabilizacji. Więcej informacji znajdziecie na

stronie producenta

.

Jest duża szansa, że nowy sensor trafi do kolejnej generacji telefonów iPhone – choć już raczej nie do nadchodzącego modelu, którego produkcja ma wystartować z początkiem czerwca. Tak czy inaczej to mogłaby być całkiem niezła odpowiedź na technologię PureView, którą ostatnio chwali się Nokia.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.