Lenovo szykuje hybrydę notebooka i tabletu z Windows 8

Hybryda notebooka i tabletu została mocno skrytykowana przez szefa Apple, ale mimo tego, producenci PC są zdeterminowani, by wprowadzać takie urządzenia na rynek.
IdeaPad Yoga - hybryda notebooka i tabletu

IdeaPad Yoga – hybryda notebooka i tabletu

Jednym z nich jest Lenovo, którego szef grupy produktowej, Peter Hortensius, jasno i klarownie dał do zrozumienia, ze w 2013 roku chiński producent będzie mieć w swoim portfolio notebook z dotykowym ekranem i systemem operacyjnym Windows 8. Urządzenie trafi do linii ThinkPadów i będzie łączyć fizyczną klawiaturę QWERTY i większy, niż zwykle montuje się w tabletach, ekran dotykowy (prawdopodobnie w rozmiarze około 13 cali).

W pamięci mamy natomiast model IdeaPad Yoga, który również jest połączeniem notebooka z 13,3-calowym ekranem dotykowym i został zapowiedziany podczas CES 2012, zaś na rynek miał trafić jeszcze w tym roku. Oryginalnie Lenovo chciało sprzedawać urządzenie z systemem Windows 8, ale wygląda na to, że Yoga, jeśli będzie dostępna jeszcze w tym roku, dostanie Windows 7, natomiast nowy system Microsoftu będzie instalowany na Thinkpadach dopiero w 2013 roku. To jednak niepotwierdzone informacje.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.