LG ujawnia nowy procesor Qualcomm z GPU kolejnej generacji

Nietypowy procesor został zauważony w bazie wyników aplikacji GLBenchmark badającej wydajność telefonów i tabletów z Androidem.

Układ SoC znalazł się w urządzeniu LG E970. Aplikacja zaraportowała, że procesor jest taktowany zegarem 1,5 GHz i współpracuje z układem graficznym następnej generacji – Adreno 320. Nie wiadomo ile rdzeni ma procesor, ale patrząc w plany Qualcomm na ten rok wyjścia są tylko dwa – MSM8690 Pro z 2-rdzeniami lub AQP8064 wyposażony w 4 rdzenie. Oba układy są zapowiedziane na najbliższe miesiące.

Co ciekawe seria S4 Pro (czyli MSM 8690 Pro) została zapowiedziana przez firmę Qualcomm jako główny procesor, który znajdzie się w tabletach wyposażonych w system Windows 8. Oba modele produkowane są w procesie technologicznym 28 nm, będą taktowane zegarem od 1,5 do 1,7 GHz, współpracują ze wspomnianym GPU – Adreno 320 i pamięcią DDR2 taktowaną zegarem 500 MHz.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.