Manta C200 Emperor – dobra kompatybilność

archiwum
Odtwarzacz z możliwością zainstalowania dysku twardego 3,5" i czytnikiem kart SDHC/MS/MMC. Standardowy zestaw złączy audio-wideo. Wbudowany serwer Samba oraz klient BitTorrent. Prawidłowe odtwarzanie wszystkich testowanych przez nas formatów plików multimedialnych. Brak obsługi napisów TXT. Mała

Manta C200 Emperor to kolejny spośród odtwarzaczy, w którego obudowie można zainstalować dysk twardy 3,5″ SATA. Wymaga to co prawda przykręcenia w sumie sześciu śrubek, lecz nie jest szczególnie skomplikowane. Urządzenie pozwala odtwarzać pliki multimedialne zapisane na dysku zewnętrznym lub pendrivie albo znajdujące się w sieci LAN (interfejs Fast Ethernet). Można opcjonalnie dokupić adapter sieci bezprzewodowej WLAN. Dostęp do obu złączy USB 2.0 nie sprawia żadnych problemów, znajdują się z boku obudowy razem z czytnikiem kart pamięci flash SDHC/MS/MMC. Port USB 2.0 typu B umożliwia bezpośrednie kopiowanie plików z komputera. Wśród złączy znajdują się m.in. wyjście HDMI 1.3, wyjścia komponentowe i kompozytowe oraz optyczne i koaksjalne cyfrowe wyjścia audio.

Pilot na podczerwień sprawia co najwyżej przeciętne wrażenie, lecz zawiera wszystkie potrzebne klawisze, które zostały rozmieszczone w logiczny sposób. Do menu ekranowego również można mieć zastrzeżenia, głównie natury estetycznej, lecz jego struktura jest przejrzysta i łatwo można znaleźć potrzebne opcje. Urządzenie umożliwia dostęp do bardzo ograniczonej liczby serwisów internetowych. Są to jedynie Picasa, Flickr oraz tekstowe informacje RSS. Po zainstalowaniu dysku twardego odtwarzacz może pełnić funkcję serwera Samba, a także klienta BitTorrent. Osobną pozycję w menu stanowi radio internetowe, które jednakże nie działa. Wszystkie testowane przez nas formaty plików audio-wideo były prawidłowo odtwarzane, bez jakichkolwiek opóźnień czy innych problemów związanych np. z przewijaniem. Pliki graficzne w formatach JPG i BMP otwierane są szybko. Można łatwo włączyć pokaz slajdów z muzyką z wybranego folderu. Obsługiwane są napisy do filmów w formatach ASS, SMI, SRT, SSA, SUB, lecz nie TXT, polskie znaki są prawidłowo wyświetlane. Pobór mocy jest względnie wysoki w porównaniu z innymi modelami i wynosi 11,6 W podczas wyświetlania menu i 12,5 W podczas odtwarzania filmu HD.

Opisywany model dobrze nadaje się do odtwarzania plików multimedialnych znajdujących się w sieci lokalnej lub na dysku twardym, lecz jego funkcjonalność dotycząca treści internetowych jest naszym zdaniem zbyt uboga. Dziwi brak dostępu np. do YouTube’a, co jest obecnie normą w praktycznie każdym odtwarzaczu. Do wad można zaliczyć także brak wyświetlacza i obsługi napisów w formacie TXT.

Marek Grzybowski

Manta C200 Emperor

PLUSY:

Kompatybilność z licznymi formatami plików
Możliwość zainstalowania dysku 3,5″,
Serwer Samba
Klient BitTorrent

MINUSY:
Zbyt mało funkcji internetowych
Brak obsługi napisów TXT
Brak wyświetlacza

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.