NavRoad Auro And Sygic FLEET EU – aura androida

Po tablecie z nawigacją przyszła kolej na nawigację samochodową, którą można używać jako mini tablet. NavRoad Auro był już testowany w naszym laboratorium. W nowym Auro And poza podobną obudową zmieniła się cała reszta. Zatem mamy tu nowy procesor, więcej pamięci RAM i flash (8 GB), no i oczywiście inny system operacyjny. Skoro mini tablet to na pokładzie jest Android w wersji 4.0.3. Zmiana dotyczy także map. Wraz z urządzeniem otrzymujemy mapy całej Europy Sygic Fleet. Na pocieszenie dla wielbicieli AutoMapy można dodać, że w niedalekiej przyszłości kiedy nasz rodzimy produkt wystartuje z wersją na Androida NavRoad Auro And będzie dostępny także w tej wersji. W każdym razie jest przygotowany.
NavRoad Auro And Sygic FLEET EU – aura androida

Uruchomienie systemu trwa dłuższą chwilę. Start programu do nawigacji nie jest już takim problemem.

Uruchomienie systemu trwa dłuższą chwilę. Start programu do nawigacji nie jest już takim problemem.

Trzeba przyznać, że dokładność map nie wypadła w testach najgorzej. Polska: niewielkie braki w punktach szczególnych, brak dokładnej lokalizacji na nowej ulicy w dużym mieście i ulic w małych miejscowościach to w gruncie rzeczy nie duże niedociągnięcia. Dokładność mapy pozostałych krajów Europy na wschodzie i południu jest dobra, a w zachodniej części naszego kontynentu wręcz idealna. Producent przechwala się szybkim przeliczaniem tras. Rzeczywiście nawet długa trasa Szczecin-Rzeszów to nie duży problem, wytyczenie trasy trwało niecałe cztery sekundy. Natomiast jeśli chodzi o odświeżenie map to sprowadza się do kupienia nowego programu i “wrzucenia” nowej karty pamięci przesłanej nam przez producenta.

Przeliczanie nawet tak długiej trasy odbyło się w 'mgnieniu oka'. Nie ma to jak szybki procesor.

Przeliczanie nawet tak długiej trasy odbyło się w “mgnieniu oka”. Nie ma to jak szybki procesor.

Do kabla zasilającego jest podłączone dodatkowo gniazdo USB. To bardzo przydatne rozszerzenie. Możemy podłączyć pendrive i oglądać filmy, zdjęcia czy posłuchać muzyki tam zapisanej. Tym lepiej, że mamy też do dyspozycji nadajnik FM, dzięki któremu do odtwarzania możemy wykorzystać system audio zainstalowany w aucie. W to gniazdo można także wpiąć modem 3G. Nie tylko bezprzewodowy Internet będzie wtedy w zasięgu naszej ręki, ale (co nie mniej ważne) będziemy przygotowani aby odbierać informacje o korkach podczas podróży.

Oczywiście użyty system operacyjny pozwala na rozszerzenie możliwości samego urządzenia. Skorzystanie z Google Play wydaje się naturalnym krokiem. W końcu “wściekłe ptaki” na postoju mogą być nie lada rozrywką. Ilość aplikacji które mogą się przydać jest tak duża, że przydatność tego sprzętu możemy formować według naszych potrzeb.

Wyznaczenie krótszej trasy to wynik jeszcze lepszy: rekordy w naszym rankingu zostały pobite.

Wyznaczenie krótszej trasy to wynik jeszcze lepszy: rekordy w naszym rankingu zostały pobite.

Do minusów – w końcu każdy sprzęt je ma – można zaliczyć ekran. Choć na nawigację jest wystarczająco duży to podczas korzystania z pozostałych funkcji lepiej używać rysika. Trudno trafić palcem w małe ikony. Na słońcu także widoczność nie należy do najlepszych, choć pod tym względem matowa powierzchnia powinna radzić sobie znacznie lepiej. Jednak jak na całkiem ciekawe urządzenie nie kosztuje fortuny i to jest niewątpliwy plus.

Robert Dutkiewicz

NavRoad Auro And SigicFLEET EU

PLUSY:

Dobre mapy
Funkcje multimedialne
Przeglądarka Internetowa
Android – Google Play
WLAN
Złącze USB dla pendrivea i modemu 3G

MINUSY:
Małe ikony w systemie
Konieczność korzystania z rysika
Słaba czytelność wyświetlacza w słońcu