Nexus 7 – tablet od Google z Androidem 4.1 Jelly Bean pojawi się niebawem?

Skąd wiemy, że takie urządzenie istnieje i niedługo pojawi się w sprzedaży? Standardowo, niby przypadkiem wyniki wydajności tabletu trafiły do bazy benchmarka Rightware Basemark ES 2.0.

Ponadto ekipa Android Police przeszukała logi swoich serwerów i potwierdziła doniesienia – ktoś korzystający z tabletu przedstawiającego się jako „Nexus 7” i pracującego pod kontrolą systemu „4.1” przeglądał ich stronę. Z logów wynika, że firmą odpowiedzialną za tablet jest Google, zaś producentem – Asus.

Tak może wyglądać nowy tablet Google – ale nie musi.

Tak może wyglądać nowy tablet Google – ale nie musi.

Kolejne rewelacje zdradza Basemark. Aplikacja zapisała dane techniczne tabletu. Ekran o rozdzielczości 1280×768 będzie miał 7 cali, zaś we wnętrzu znajdzie się całkiem wydajny układ Nvidia Tegra 3 wyposażony w 4 rdzenie.

W kwestii systemu operacyjnego – ma być to Android 4.1. Oprogramowanie nosi również oznaczenie – JRN51B, a J oznacza – Jellybean. Wygląda na to, że kolejna odsłona Androida jednak nie będzie oznaczona numerem 5.0 i nie będzie to kolejna rewolucja na miarę ICS, a po prostu jego udoskonalona wersja. Przypominamy, że wcześniejsze pogłoski dotyczyły ceny tabletu – 199 dolarów, czyli 700 zł.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.