Nowe Nokie z systemem S40 i w pełni dotykowym interfejsem

System operacyjny S40 był przestarzały w momencie, kiedy pojawił się Symbian. Z racji, że Symbian już od dawna jest przestarzały (no dobra, Belle trochę ratuje sytuację) fakt, że Nokia wciąż rozwija S40 jest nieco zaskakująca.

No ale stało się. Oto przed wami nowy model Nokii – 311. Pojawi się równolegle z urządzeniami Nokia 305 oraz 306. Cóż w tym niezwykłego? Nowe smartfony (choć to trochę za dużo powiedziane) będą zupełnie pozbawione klawiatury, czyli będą korzystały tylko i wyłącznie z interfejsu dotykowego.

Prócz zdjęć telefonu pojawiły się także grafiki, które znajdą się w instrukcji obsługi. Wynika z nich, że S40 funkcjonalnością będzie przypominał… Nokię N9 i system operacyjny MeeGo. Tam Nokia pokazała interfejs, gdzie aplikacje można „wyciągać” spoza ekranu. Choć może brzmieć to nieco niezrozumiale, wierzcie nam na słowo – to bardzo wygodne rozwiązanie.

Tylko czy mając do wyboru coraz tańsze komórki z Windows Phone, Androidem, czy nawet Symbian Belle – chcielibyście telefon z prawdawnym S40? Więcej obrazków o niebieskim zabarwieniu znajdziecie pod adresem mynokiablog.com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.