Nowojorskie witryny bez anonimowych komentatorów

Ustawa, która być może będzie obowiązywała w Nowym Jorku, ma ułatwić walkę z nadużyciami w Internecie poprzez zakaz pisania anonimowych komentarzy.
Walka z trollami za wszelką cenę

Walka z trollami za wszelką cenę

Nowojorska ustawa ma „chronić prawo do wiedzy kto stoi za daną wypowiedzią”. Jeżęli wejdzie w życie, właściciele nowojorskich witryn internetowych będą zobligowani do usunięcia z nich wszystkich anonimowych wypowiedzi, a także udostępnić numer telefoniczny lub adres mailowy, za pomocą którego będzie można zgłaszać anonimowe wypowiedzi do usunięcia.

Czy ta ochrona przed, tak zwanym, cyberbullyingiem nie oznacza nadmiernej cenzury? To już sprawa dla amerykańskich konstytucjonalistów. Póki co, prawnicy proszeni o komentarze przez różne media wątpią, by ustawa mogła wejść w życie. Dwóch Republikanów, którzy sponsorują ustawę, uważa, że „umożliwi ona poszkodowanym konfrontację z nękającą ją osobą”.

0
Źródło: Threat Level
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.