Ograniczenia przeglądarek w Windows RT to nadużycie Microsoftu?

Windows RT nie umożliwi pracy na Pulpicie przeglądarkom firm trzecim. Te mogą być instalowane tylko z Windows Store, tylko w interfejsie Metro. Jedyna przeglądarka, jaka będzie dostępna na Pulpicie, to Internet Explorer. Senat sprawdzi, czy to legalne.
Firefox domaga się równego traktowania

Firefox domaga się równego traktowania

Mozilla skarży się na pomysł Microsoftu na Windows RT. W tym systemie operacyjnym jedyną przeglądarką, jaką będziemy mogli uruchomić na Pulpicie, będzie Internet Explorer. Inne przeglądarki zostają ograniczone wyłącznie do interfejsu Metro. Sądowa komisja amerykańskiego senatu sprawdzi, czy Microsoft tym samym nie stosuje niedozwolonych praktyk monopolistycznych

Windows RT nie zezwala żadnemu zewnętrznemu programowi na pracę w trybie Pulpitu. Nie tyczy się to jednak wbudowanych w system aplikacji, takich jak Internet Explorer czy Office (który również będzie zintegrowany z Windows RT). Zdaniem Mozilli i Google’a daje to Internet Explorerowi przewagę, której mieć nie powinien.

Windows 8 i Windows 8 Pro umożliwi aplikacjom firm trzecich pracę na Pulpicie.

0
Źródło: Hillicon Valley
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.