Raspberry Pi dostanie moduł aparatu

Raspberry Pi swoją premierę miało 29 lutego tego roku, jeszcze przed wyprodukowaniem tego urządzenia było o nim głośno, a większość wyprodukowanych jednostek została sprzedana.

Jednak ludzie z fundacji Raspberry nie spoczęli na laurach i dalej ulepszają swój komputer, postanowili dołączyć do niego aparat z rozdzielczością 14 megapikseli. Moduł z aparatem będzie można podłączyć do wejścia CSI znajdującego się pośrodku „malinki”. Takie rozwiązanie może być przydatne dla inżynierów robotyki, którzy na bazie jedynie tego układu mogą stworzyć coś naprawdę ciekawego. Nie wiadomo ile może kosztować taki moduł z kamerą, ponieważ panowie z Raspberry sami nie znają dokładnej specyfikacji kamerki, jeżeli ta kamera okaże się zbyt droga możemy spodziewać się czegoś z mniejszą rozdzielczością. Całość wygląda bardzo kompaktowo i fajnie gdyby powstawały jakieś ciekawe projekty bazujące na „malince”.

0
Źródło: Raspberry Pi
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.