Rimac Concept_One

Jeśli myśleliście, że elektryczne samochody to jedynie tanie samochody przypominające Nissana Leaf to ten pojazd wyprowadzi was z błędu. Zbudowany przez chorwacką firmę Rimac, kosztuje skromne 980 tys. dolarów.

Zamówienia już można składać, ale trzeba się śpieszyć bo firma na razie wyprodukowanych będzie tylko 88 egzemplarzy. Specyfikacja i wygląd dorównują najdroższym samochodom znanych marek. Moment obrotowy tego „cacka” to 3.800 Nm, moc silnika to 1088 hp. Również prędkością maksymalną oraz przyśpieszeniem ten samochód bez problemu dorównuje modelom na paliwo, 2,8 sekundy od zera do setki i 305 na zegarach to bardzo dobre wyniki jak na samochód na baterie .

Mimo tak potężnych motorów i wielkości zasięg tego samochodu jest niemalże kosmiczny, producent twierdzi, że na jednym ładowaniu będziemy mogli przejechać 600 kilometrów, to bardzo dużo jak na baterie o łącznej pojemności 92 kWh.

Źródło: Rimac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.