Rok 2010: Google traci na Androidzie gigantyczne pieniądze

Według dokumentów, które ujawniono podczas procesu Oracle'a z Google'em, Android przyniósł straty w każdym kwartale 2010 roku.
Na początku nie wyglądało to za dobrze...

Na początku nie wyglądało to za dobrze…

Informacje te ujawniono podczas trwającego procesu sądowego, w którym Oracle zarzuca Google’owi naruszenie patentów i znaków handlowych Javy. Wynika z nich, że Google nie najlepiej radzi sobie na rynku mobilnym, patrząc z perspektywy finansowej.

Dokładnych danych niestety nie znamy. Wiemy jednak, że Google stracił w 2010 roku na Androidzie „dużo pieniędzy”, mimo iż odnotowano przychody w wysokości 97,7 miliona dolarów. Wiemy więc, że Google stracił co najmniej tyle. Z innego dokumentu wynika z kolei, że według prognoz Google’a sprzed 2010 roku, Android miał przynieść 113 milionów dolarów straty w 2010 roku. Z tego samego dokumentu wynika jednak, że Google powinien zarobić na Androidzie w tym roku 248 milionów dolarów, oraz 548 milionów dolarów w przyszłym roku. Niestety, nie wiemy czy prognozy okazały się precyzyjne.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.