Są prawie 4 tysiące różnych wersji Androida!

Firma OpenSignalMaps zebrała dane z ponad 680 tysięcy urządzeń z Androidem i policzyła wszystkie pochodne tego systemu.
Fragmentacja Androida od lat jest ulubionym tematem w Sieci

Fragmentacja Androida od lat jest ulubionym tematem dyskusji w Sieci

Jako że system operacyjny Android jest całkowicie otwarty – każdy może dostosować go do własnych potrzeb i wydać swoją własną wersję, zmieniając na przykład jedną linijkę kodu. A chętnych nie brakuje. Jak wynika ze statystyk firmy OpenSignalMaps, która zebrała dane ze wszystkich urządzeń z Androidem, na których zainstalowana jej aplikacja, istnieje aż 3997 różnych wersji tego systemu. Najbardziej popularną jest ta z Samsunga Galaxy S II z nakładką TouchWiz, z której korzysta 61 389 użytkowników.

Co ciekawe, aż 1363 użytkowników ma zupełnie unikalne wersje systemu. Nie wszyscy jednak na własną rękę modyfikowali kod OS-u. Po prostu każdy inny niż oryginalny ROM może zaktualizować zmienną „android.build.MODEL”, która jest używana do identyfikacji modelu urządzenia. Stąd tak zatrważająca liczba pojedynczych wersji systemu.

0
Źródło: PCmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.