Siri zmienia zdanie, Lumia 900 nie jest już najlepszym smartfonem

Kilka dni temu przez Sieć przetoczyła się dosyć kłopotliwa informacja dla Apple. Siri, personalny asystent zawsze zna odpowiedź na każdy problem, a pytany o najlepszego smartfona odpowiadał bez żadnych problemów – Nokia Lumia 900.

Odpowiedzi Siri bazują na różnych danych, głównie tych pozyskiwanych z Wolfram Alpha. Znów wyszukiwarka Wolfram przeczesuje takie sklepy jak Best Buy i zbiera informacje. Niestety coś poszło nie tak, a odpowiedź Nokia Lumia 900 najwyraźniej nie satysfakcjonowała ludzi z Apple. Obecnie gdy zapytamy Siri o najlepszego smartfona, ta odpowiada, że chyba żartujemy. Potem ze zdziwieniem dopytuje, czy faktycznie inne smartfony istnieją. Jedną z nowych odpowiedzi jest także „Trzymasz go w ręku”.

Zmiana zdania Siri najwyraźniej nie ucieszyła Nokii. Rzecznik firmy mówi, że „Apple pozycjonuje Siri jako inteligentny system, ale zmienia jej odpowiedzi, jeżeli te nie do końca im pasują”. Co ciekawe wyszukiwarka

Wolfram Alpha

po wpisaniu „What’s the best smartphone ever” wciąż podaje, że to Nokia Lumia 900.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.