Śmierć Symbiana potwierdzona – Belle ostatnią wersją systemu

Jeszcze do niedawna Nokia dosyć intensywnie rozwijała system Symbian, którego zaczęła nazywać Nokia OS. Był Symbian^2, Symbian^2, Belle i... na tym koniec.

W kolejce czekały wydania Carla oraz Donna – miały one przywrócić Nokii chwałę i uwielbienie. Jednak w międzyczasie Nokia zaczęła współpracować z Microsoftem i przyjęła system Windows Phone. Teraz Mathias Fiorina z marketingu Nokii w rozmowie dla

portalu Nokialiono

przyznaje, że kolejne odsłony Symbiana już się nie pojawią.

Zamiast nich użytkownicy dostaną na osłodę dwa Feature Packi do wersji Belle. Wniosą one część innowacji, które miały pojawić się wraz z kolejnymi odsłonami systemu, ale nie te najważniejsze. Zabraknie przede wszystkim obsługi ekranów HD (Belle obsługuje ekrany o rozdzielczości 360×640 pikseli) oraz procesorów 2-rdzeniowych.

Sytuacja jest o tyle dziwna, że lada moment na rynku pojawi się model Nokia 808 PureView wyposażony właśnie w Nokia Belle, a użytkownicy są informowani, że kupują produkt, który nie dostanie wielu istotnych usprawnień.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.