So.cl, czyli sieć społecznościowa Microsoftu

Projekt badawczy So.cl jak dotąd dostępny był tylko na zaproszenie. Od dziś każdy może tam zajrzeć i zobaczyć, jak Microsoft wykorzystuje media społecznościowe do badań nad zbieraniem informacji.
So.cl

So.cl

Witryna So.cl jest już otwarta dla wszystkich chętnych. Nie jest to jednak końcowy produkt, niewiadomo też, czy kiedykolwiek takim się stanie. To projekt badawczy Microsoftu, który ma na celu sprawdzić jak ludzie chcą dzielić się informacjami. So.cl nie udostępnia nawet możliwości założenia konta: identyfikowani jesteśmy po (do wyboru) koncie Facebookowym lub Windows Live. Aby korzystać z witryny, należy być pełnoletnim.

So,cl umożliwia śledzenie poczynań wybranych przez nas osób i dołączanie do poszczególnych grup zainteresowań. Można też wspólnie ze znajomymi oglądać klipy wideo i umieszczać posty na swojej ścianie.

Z uwagi na to, że to projekt badawczy, Microsoft zastrzega, że wszystkie nasze poczynania na tym portalu będą rejestrowane i przetwarzane. Osoby, które cenią sobie swoją prywatność, nie powinny więc testować usługi.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.