Stany Zjednoczone pożegnają Xboxa 360?

Wygląda na to, że w batalii patentowej pomiędzy Microsoftem a Motorolą zwycięsko wyjdzie ta druga strona. Sędzia prowadzący sprawę zarekomendował Międzynarodowej Komisji Handlu zakaz importu 4- i 250-gigabajtowych wersji konsoli Xbox 360 S do Stanów Zjednoczonych.
Nie dla Ameryki?

Nie dla Ameryki?

Sędzia David Shaw orzekł, że konsola Xbox 360 narusza cztery patenty dotyczące konsoli Xbox 360, a które należą do Motoroli. Konkretnie, chodzi o przetwarzanie filmów zakodowanych w standardzie H.264. Shaw wysłał też rekomendację do Międzynarodowej Komisji Handlu z sugestią zakazu importu i sprzedaży tych konsol na terenie Stanów Zjednoczonych. Microsoft powinien też wpłacić kaucję równowartą siedmiu procent wartości wszystkich niesprzedanych konsol na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wniosek sędziego musi jeszcze rozpatrzyć sama Międzynarodowa Komisja Handlu. Może ona przyjąć rekomendację, odrzucić ją, zmienić lub przekazać z powrotem do dalszej rozwagi. Jeżeli zostanie ona przyjęta, prezydent Barack Obama ma 60 dni na zgłoszenie sprzeciwu. Jeżeli i on się na to nie zdecyduje, Microsoft będzie musiał apelować w sądzie federalnym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.