Steve Ballmer: „pół miliarda użytkowników Windows 8 w rok”

Zdaniem Steve'a Ballmera, w tym roku sprzedanych zostanie 350 milionów urządzeń z Windows 7. To jednak nic w porównaniu do przyszłości, jaką widzi dla Windows 8.
Steve Ballmer

Steve Ballmer

Podczas przemówienia na konferencji Seoul Digital Forum w Korei Południowej. Steve Ballmer oświadczył, że do końca przyszłego roku (czyli w rok od momentu swojej premiery) system Windows 8 będzie używany przez 500 milionów osób. –

To na serio, w pewnym sensie, świt przed odrodzeniem Microsoft Windows i z całą pewnością najważniejsza rzecz, jaką dokonaliśmy — twierdził Ballmer.

Zapowiedział też, że „wkrótce” możemy się spodziewać Skype’a dla Windows 8, który najprawdopodobniej zadebiutuje w kolejnej edycji rozwojowej systemu.

Balllmer uważa też, że za kilka rat raptem kilka firm będzie zajmowało się przetwarzaniem w chmurze, dominując ten dział rynkowy. –

Ilość platform, na których programiści będą wprowadzać swoje produkty i innowacje, nie będzie rosnąć. To niewielka ilość: Windows, różne odmiany Linuxa i Apple — stwierdził.

0
Źródło: Associated Press
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.