System Tizen OS w wersji 1.0 już jest

Tizen OS miał dość skomplikowane dzieciństwo. Powstał na bazie systemu MeeGo (m.in. Nokia N9), a ten znów wywodzi się z Maemo utworzonego przez Nokię oraz Moblin firmy Intel.

Ostatecznie przy projekcie pracuje Intel oraz Samsung, a Tizen ma być kompatybilny zarówno z MeeGo jak i systemem Samsunga – Bada OS.

Z racji, że Tizen w końcu doczekał się finalnego wydania, developerzy zdecydowali się dodać bug trackera oraz wiki dla społeczności zgromadzonej wokół systemu. Przy okazji Tizen zyskał dodatkową funkcjonalność, jak obsługa Wi-Fi Direct, wsparcie dla specyfikacji W3C/HTML5 oraz usprawniona obsługa lokalizacji (m.in. punkty POI) oraz wyszukiwanie trasy. Developerzy i osoby zainteresowane mogą pobrać zaktualizowaną wersję SDK i zajrzeć w źródła. Nie jest jeszcze jasne, kiedy pojawią się pierwsze urządzenia z Tizenem na pokładzie, ale mówi się o drugim kwartale tego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.