Szef Apple: system patentowy jest zepsuty

Podczas swojego przemówienia na konferencji All Things D10, Tim Cook nie omieszkał zmieszać z błotem amerykańskiego systemu patentowego.
Tim Cook o wojnach patentowych

Tim Cook o wojnach patentowych

Szef Apple, odpowiadając na pytania dziennikarzy odnośnie systemu patentowego oraz trwających wojen patentowych pomiędzy wielkimi korporacjami, przyznał, że jest duży problem w tej materii. Nie dość, że system jest dziurawy, to jeszcze firmy „oszalały”, pozywając wszystkich i wszystko za cokolwiek. Zapytany, czy patenty są problemem dla innowacyjności, odpowiedział, że są… „wrzodem na tyłku”. Dodał także, że nie chce by Apple było deweloperem całego świata – chce, by inni także wymyślali swoje własne innowacje.

Tim Cook jest zdania, że nie powinno się pozywać konkurencji za wykorzystanie „patentów wyznaczających standardy” i zapewnił, że jego firma nigdy takich praktyk nie stosowała.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.