W Polsce sprzedano pół miliona PS3

Dziś Sony rozpoczeło akcję rozdawania Minisów na PS3 i Vita. Teraz już wiemy dlaczego - sprzedaż PlayStation 3 osiągnęła wynik pół miliona sztuk! Okazja więc całkiem zasłużona. Cofnijmy się więc w czasie i przypomnijmy polską premierę konsoli.

Popularny dziś chlebak został wprowadzony do sprzedaży 23 marca 2007 roku. Początkowo konsola dostępna była jedynie z dyskiem 60 GB, a sugerowana cena wynosiła astronomiczne 2399 zł. Wraz z grą, do sklepów trafiło kilka tytułów startowych, z których najważniejsze to Resistance: Fall of Man, MotorStorm oraz Ridge Racer 7. Za gry trzeba było płacić astronomiczne 229, 90 zł.

Wynik 500 tys. konsol nie jest szczególnie zdumiewający, szczególnie patrząc na dane z największych rynków europejskich. We Francji sprzedało się ponad 4 mln PS3, a teraz tygodniowo konsola notuje wynik sprzedaży na poziomie 8 tys. konsol. Podobnie sprawa wygląda w Niemczech, a największym europejskim odbiorcą PS3 jest Wielka Brytania, która przyjęła już prawie 7,9 mln egzemplarzy. PlayStation 3 na całym świecie znalazło 64,4 mln nabywców. Dla porównania: Wii sprzedało się w liczbie 95,7 mln sztuk, a Xbox 360 osiągnął sprzedaż na poziomie 66,7 mln.

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.