Windows 8 bez interfejsu Aero Glass w dotychczasowej formie

Interfejs Aero Glass dumą i chlubą wszystkich pracowników Microsoftu. Tak było jeszcze niedawno, podczas premiery Windows Vista oraz Windows 7.

Tymczasem nowy interfejs – Metro, w który będzie wyposażony Windows 8 jest całkowitym zaprzeczeniem Aero. Metro jest pozbawione wszystkich ozdobników, gradientów, odbić i dodatków, które w praktyce okazują się zupełnie zbędne. Z racji, że pod powłoką Metro działa stary dobry Windows z interfejsem Aero, Microsoft postanowił zrobić coś, aby obie twarze „ósemki” były bardziej spójne.

Windows 8: Interfejsy Metro i Aero w końcu nie będą tak bardzo różne.
Windows 8: Interfejsy Metro i Aero w końcu nie będą tak bardzo różne.

Efekt prac – niedostępny jeszcze w wydaniach testowych – możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu. Z nowym pomysłem Microsoftu będziecie mogli zapoznać się „na żywo” już w przyszłym miesiącu, kiedy to Microsoft zamierza wydać Windows 8 w wersji Release Preview”.

Zanim do tego dojdzie zachęcamy do zapoznania się z tekstem

Creating the Windows 8 user experience

, gdzie Microsoft w Bardzo Długim Artykule tłumaczy, dlaczego najnowszy system operacyjny przyjmie taka, a nie inną formę wizualną.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.