Wirtualizacja staje się priorytetowym wydatkiem IT także dla MSP

Jak pokazują nowe badania, wskutek szybko rosnącej popularności wirtualizacji, do 2014 r. dwukrotnie więcej firm z sektora MSP zwirtualizuje swoje systemy w celu zwiększenia wydajności i przejścia na przetwarzanie danych w chmurze.

Powody wirtualizacji środowisk informatycznych nie sprowadzają się tylko do oszczędności. Redukcja kosztów jest siłą napędową wirtualizacji (uznaną za najważniejszą lub drugą w kolejności przez zdecydowaną większość respondentów). Natomiast tuż za nią plasuje się chęć zapewnienia ciągłości biznesowej oraz zwiększenia stopnia wykorzystania sprzętu.

VMware poinformował, że resellerzy rozwiązań z regionu EMEA (Europa, Afryka i Bliski Wschód) obserwują znaczne inwestycje małych i średnich firm w wirtualizację, która pozostaje priorytetowym wydatkiem IT. „Dziesiątki tysięcy firm MSP z regionu EMEA wdrożyły już wirtualizację, a badania wskazują, że jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej w kategoriach potencjału rynku” — uważa Andrzej Kontkiewicz, VMware Regional Presales Manager Eastern Europe.

Więcej o raporcie przeczytacie tutaj.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.