Zwolnienia u twórców Stars Wars: The Old Republic

Właśnie dowiedzieliśmy się, że część pracowników studia BioWare Austin zostanie zwolniona. Dlaczego twórcy popularnego MMO, jakim niewątpliwie jest Stars Wars: The Old Republic, tracą pracę?

Zwolnienia mogą wynikać między innymi z tego, że liczba subskrybentów gry zmalała ostatnio z 1,7 miliona do 1,3 miliona. Być może tak duże studio nie jest potrzebne do utrzymywania przy życiu Stars Wars: The Old Republic, bo dodatkowe zatrudnienia nastąpiły kilka lat temu, gdy trwały jeszcze prace nad projektem. Wiemy również, że część zwolnionych osób będzie mogła przenieść się do innych studiów EA.

Nie oznacza to zmniejszenia zainteresowania samą grą. Przedstawiciele BioWare zapewniają, że wsparcie dla ich MMO będzie nadal bardzo duże, a ze starymi pracownikami rozstają się nie bez bólu, starając się traktować ich z godnością i szacunkiem, gdyż byli to bardzo utalentowani, pracowici i pełni pasji deweloperzy. Nie podano konkretnej liczby osób, które rozstają się BioWare.

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.