2-rdzeniowe procesory Snapdragon S4 Plus trafią do Windows Phone 8

Jak dotąd mogliśmy się tylko domyślać jakie układy firmy Qualcomm trafią do nowych smartfonów z Windows Phone. Teraz już wiemy, że te najlepsze.

Qualcomm ma dosyć komfortową sytuację, bowiem jako pierwszy stworzył serię układów produkowaną w procesie technologicznym 28 nm. To oznacza niższe zużycie energii, a to w świecie smartfonów jest argument nie do przebicia. Dla porównania – Exynos w Galaxy S III jest wytwarzany w 32 nm, zaś Apple A5 w iPhone 4S – w 45 nm.

Tymczasem Windows Phone 8 będzie wyposażony w serię S4 Plus. Układy mają 2 rdzenie Krait taktowane zegarem do 1,7 GHz i współpracują z różnymi GPU – Adreno 225 lub 305, oba z górnej półki jeżeli chodzi o wydajność. Ponadto procesory wspeirają Bluetooth 4.0, 802.11n (2,4/5 GHz), LTE oraz aparaty fotograficzne o matrycach do 20 MP. W razie braku mocy Microsoft będzie mógł skorzystać również z układów S4 Prime, które mają aż 4 rdzenie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.