„Agrest”, komputer na którym uruchomisz Ubuntu

Coraz więcej i więcej niezależnych producentów wypuszcza swoje wersje minikomputerów. Jak widać każdy chcę uszczknąć trochę z sukcesu Raspberry Pi. Tym razem klon pochodzi z Wielkiej Brytanii i jego specyfikacja jest podobno 3 razy lepsza od "malinki".

Sercem tej płyty głównej jest A10 ARM Cortex-A8 z taktowaniem podkręconym do 1.5 GHz; za grafikę będzie odpowiadać także procesor od ARM – Mali 400; 512MB pamięci RAM; 4GB wewnętrznej przestrzeni dyskowej typu NAND flash; WiFi w standardzie 802.11 b/g/n; slot na kartę microSD (maksymalnie 16GB); porty mini HDMI i USB oraz wejście audio 3.5mm.

Gooseberry – czyli po naszemu „Agrest” będzie miał zainstalowany fabrycznie system Android w wersji 2.3, ale spokojnie można uruchomić na nim wersję 4.0, Ubuntu czy Puppy Linux. Dobrze, że pojawia się kolejnej wersji minikomputera, niedługo będziemy mieli cały przegląd owoców.

0
Źródło: Gooseberry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.